بازدید کننده گرامی،به سایت شهرداری اسفدن خوش آمدید

27 مرداد 1401 18:31

Untitled-1-1

شاخص آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسفدن نسبت به جمعیت این شهر نگران کننده است و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

در سایه استعانت از الطاف حضرت حق جلسه ای با موضوع فوق در محل شهرداری اسفدن با حضور جمعی از مسئولین شهرستانی و شهردار محترم اسفدن، ریاست محترم کلانتری و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار گردید.ابتداشهردار محترم دستورکار جلسه را مطرح و در خصوص برپایی برخی مراسمات به ویژه مراسم عروسی در شهر اسفدن که سبب بروز مشکلات در سطح شهر گردیده بیاناتی ایراد نمود.پس از بحث و تبادل نظر موارد زیر مود توجه و تصویب قرار گرفت:

-کلیه اماکن عمومی ،هیِت های مذهبی و آشپزخانه های عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.
– هیچ گونه مجوزی جهت برپایی مراسم عروسی صادر نگردیده و نخواهد شد.
– جناب آقای داوری کارشناس مبارزه با بیماریها در بهداشت شهرستان قاینات توضیحاتی ارائه دادند و خواستار برپایی جلسات به صورت ماهیانه و حتی کم تر از یک ماه بودند، تقریبا هر 15 روز یک جلسه.
– با اصل موضوع ازدواج و برپایی مراسم عروسی موافقت گردیداینکه تمام پروتکل های بهداشتی باید رعایت گردد تازمانی که اواضاع به وضع مطلوب بر گردد وظروف آشپزخانه ها به کرایه داده نشود.
– با توجه به بالا بودن شاخص بیماری کرونا در اسفدن مقرر شد حتی الامکان جلسات عمومی و عروسی ها به صورت خیلی محدود برگزار گردد.و صاحبان مجالس در این خصوص توجیه گردند.
– استفاده از سیستم های صوتی و آلات موسیقی و گروههای ارکستر به صورت دسته جمعی حتی فضای باز ممنوع می باشد.منظور استفاده از معابر عمومی و خیابان سطح شهر می باشد.در صورت مشاهده کلانتری شهر ممانعت لازم بعمل خواهند آورد.
– پیشنهادمی گردد در جلسات خانگی پذیرایی انجام نشود و پهن کردن سفره ممنوع می باشد و تنها در جلسات خانگی باید غذای بسته بندی و ظرف یکبار مصرف استفاده گردد.
– پیشنهاد می گرددحتی الامکان از میهمانان غیر بومی در مراسم دعوت نگردد تا سلامتی هم وطنان به خطر نیفتد.
– با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص شروع کرونا در شهر و به استناد هماهنگی به عمل آمده با شبکه بهداشت شهرستان قاینات تمام هماهنگی های انجام شده در خصوص برگزاری مراسم عروسی و کلیه مراسمات که قبلا انجام شده کان لم یکن بوده و ملاک برگزاری مصوبات همین جلسه خواهد بود.
– جلسه با صلوات محمدی ختم شد.